Jeleń zapewnia punkty Auxerre, sensacyjna porażka Lyonu

Odpowiedz do tematu    Forum Football Player Strona Główna » Ligue 1 Zobacz poprzedni temat

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 159

Skąd: Jankowice

Post Jeleń zapewnia punkty Auxerre, sensacyjna porażka Lyonu
W sobotni wieczór rozegrano siedem kolejnych spotkań 20. kolejki Ligue 1. Jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań był pojedynek walczących w tym sezonie o wicemistrzostwo Francji Lens i Lille. Pojedynek zapowiadał się badzo emocjonująco i wyrównanie i tak jak przewidział nasz serwis zespoły podzieliły się punktami, kończąc mecz wynikiem 1:1.

Chociaż w spotkaniu padły tylko dwie bramki kibice zgromadzeni na stadionie Felixa Bollaerta nie mogą narzekać na brak emocji. Oba zespoły zapewniły swoim fanom sporo emocji, stwarzając podczas meczu wiele okazji podbramkowych. Jednak udało się im wykorzystać zaledwie po jednej, a to za sprawą bardzo dobrej grze w obronie po obu stronach. Trzeba też zauważyć, żę bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero w 70 minucie po raz pierwszy udało się celnie trafić gościom, a to za sprawą Michela Bastosa. NIe udało się jednak podopiecznym Claude Puela dowieźć korzystnego rezultatu do końca i w 84 min wprowadzony za Thomerta w drugiej połowie Jussie uratował swój zespół przed porażką.

Ogromną niespodzianką zakończyło się jednak kolejna z konfrontacji, w której prowadzący w tabeli ligowej Olympique Lyon w wyjazdowym spotkaniu uległ dwunastej w tabeli Toulouse. Przy typowaniu wyniku tego pojedynku nasza redakcja również bardzo się pomyliła. Gspodarze okazali się jednak zespołem znacznie mocniejszym niż można było przypuszczać i po bardzo ciekawym spotkaniu pokonał przyjezdnych 2:0, zmuszajć Lyon do powrotu do domu z zerowym dorobkiem.

Przez niemal cały czas gry na boisku panowała bardzo zacięta walka, w której ku zdziwieniu publiczności, jak i ławki trenerskiej mistrza Francji stroną przeważającą był zespół Elie Baupa. Pierwszego gola Toulouse zdobyła jednak dopiero po przerwie, a jego autorem został rozgrywający bardzo dobre spotkanie Emana w 60 min meczu. Po objęciu prowadzenia gospodarze by nie narazić się na stratę korzystnego rezultatu cofneli się nieco do obrony zmuszajć rywali do bardziej ofensywnej gry. Ci chcąc odrobić stratę zmuszeni byli nieco się odkryć, przez co narazili się na kontry ze strony przeciwnika. W efekcie tego w 82 min stracili kolejnego gola, którego zdobył Elmander, który swoim trafieniem przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Na uwagę zasługuje także zwycięstwo Auxerre w pojedynku Sochaux. Chociaż spotkanie nie było z pewnością hitem kolejki, a gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, to zdecyowanie niżej notowany zespół, w którym na codzień występuje Ireneusz Jeleń pokonał trzecie w tabeli Sochaux, a jedynym i decydującym o wygranej trafieniem, już kolejny raz w tym sezonie popisał się nasz reprezentant. Dokonał tego dopiero w 86 min po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu, które jednak dzięki bardzo dobrze spisującemu się Polakowi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

RC Lens - Lille OSC 1:1 (0:0)
0:1 Bastos 70'
1:1 Jussie 84'

Girondins Bordeaux - Lorient 1:1 (0:1)